702 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

Bestsellery Empiku 2013

 

Wczoraj wieczorem odbyło się wręczenie Bestsellerów Empiku 2013. Jest to nagroda szczególna, ponieważ zwycięzców wybiera nie szanowne jury, lecz czytelnicy dokonujący zakupu w księgarniach należących to owej sieci – zarówno stacjonarnych, jak i za pomocą sklepu internetowego.

 

Co najchętniej czytali Polacy w minionym roku?

 

W kategorii literatura polska zwyciężył Zygmunt Miłoszewski ze swoim wakacyjnym hitem o wiele obiecującym tytule Bezcenny. W przypadku literatury zagranicznej obyło się bez niespodzianek i pierwsze miejsce opanowała E. L. JamesNowym obliczem Greya. Fani fantastyki najchętniej sięgali po szeroko dyskutowany Sezon burz Andrzeja Sapkowskiego, natomiast wielbiciele literatury faktu najczęściej wybierali Dowód Ebena Alexandra, w którym to autor opisuje swoje wrażenia z po wyjściu ze stanu śpiączki. Ci którzy gustują w poradnikach zaufali Ewie Chodakowskiej, autorce niezwykle popularnej książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską. Ku mojemu zaskoczeniu została przyznana również nagroda w dziedzinie poezji, którą otrzymał zbiór erotyków wybranych przez Daniela Olbrychskiego, o nieco przewrotnym tytule Chwasty polskie.

 

Jakie z tego można wyciągnąć wnioski? No cóż, ja chyba jednak wolę zaufać gustowi jury, niż wyborom czytelniczym Polaków.

Źródło materiału: http://www.facebook.com/empikcom