714 Obserwatorzy
100 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

MSA 2014 - dzień osiemnasty

Choć dzisiejsza pogoda bardziej kieruje nasze myśli w stronę zbiorników wodnych, to warto jednak poświęcić kilka godzin wieczornych na spotkanie z literaturą. Zwłaszcza, że dzisiaj w Mediatece zagości Hanna Samson oraz Doug Johnstone - twórcy wszechstronni i nietuzinkowi.

 

 

Hanna Samson

 

Pisarka, psycholożka, terapeutka. Autorka powieści o kobietach poszukujących własnej tożsamości (Zimno mi, mamo, Pułapka na motyla, Miłość Reaktywacja, Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu, Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu, Flesz, Życie po mężczyźnie). Na podstawie jej książki powstał film Wojna żeńsko-męska w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Wydała także dramaty Ja, prezydenta i inne głosy oraz rozmowę o mężczyznach Zabić twardziela. Autorka opowiadań (m.in. 7 opowiadań o miłości i jedno inne, 7 grzechów przeciwko miłości). Tłumaczona na serbski, niemiecki i wietnamski. Wkrótce wyjdzie jej nowa powieść Dom wzajemnych rozkoszy inspirowana Dekameronem. Felietonistka Wysokich Obcasów i Sensu.

 

 

Doug Johnstone

 

Pisarz, muzyk i dziennikarz mieszkający w Edynburgu. Jego szósta powieść, The Dead Beat, została opublikowana w maju 2014 roku. Dwie poprzednie książki Gone Again (2013) oraz Hit & Run (2012) znalazły się na listach bestsellerów, a Smokeheads (2011) było nominowane do nagrody Crimefest Last Laugh. Doug pracował jako wykładowca uniwersytecki, dziennikarz kulturalny, pisał także scenariusze filmowe i telewizyjne. Jest również piosenkarzem, muzykiem i tekściarzem w kilku zespołach. Posiada doktorat z fizyki jądrowej i dyplom z dziennikarstwa. Przez cztery lata pracował jako projektant radarów lotniczych.

 

 

Spotkania odbędą się we wrocławskiej Medatece w poniedziałek (21.07), kolejno o godzinie 19:00 i 20:30.

 

Internetowa transmisja (na żywo) spotkań dostępna jest na tej stronie.

 

Materiały fotograficzne oraz noty biograficzne pochodzą ze strony festiwalu.