711 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

MSA 2014 - dzień czternasty

Czas na chwilę zapomnieć o upałach i znaleźć chwilę na odrobinę wytchnienia. Dzisiaj będziemy mieli okazję odpocząć w towarzystwie znanego i lubianego przez pokaźne grono polskich czytelników Zygmunta Miłoszewskiego oraz szkockiego poety W. N. Herberta, który co prawda nie jest jeszcze w naszym kraju tak rozpoznawalny jak Miłoszewski, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ten stan uległ zmianie.

 

 

Zygmunt Miłoszewski

 

Pisarz, publicysta, autor m.in. powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim: Uwikłanie (2007) oraz Ziarno prawdy (2011), a także powieści: Domofon (2005, horror), Góry żmijowe (2006, baśń fantastyczna dla dzieci), Bezcenny (2013, thriller sensacyjny). Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej (2008, 2011)oraz Bestsellera Empiku 2013 w kategorii "Literatura polska" za najlepiej sprzedającą się powieść roku 2013 (dla Bezcennego). 

 

 

W. N. Herbert

 

Urodził się w 1961 roku w Dundee, studiował w Brasenose College na Oksfordzie. Aktualnie wykłada poezję i twórcze pisanie na Uniwersytecie w Newcastle. Do jego nagradzanych tomików poetyckich należą Cabaret McGonagall (1996), The Laurelude (1998), The Big Bumper Book of Troy (2002) oraz Bad Shaman Blues (2006). W 1983 założył magazyn poetycki The Gairfish. Określany jako „poeta płodny o doskonałym warsztacie” (Lilias Fraser) oraz „znakomity i znany dziwak” (Paterson & Simic) Herbert pisze utwory oparte na najbardziej nieprawdopodobnych zestawieniach. Kluczowe role w jego twórczości odgrywają intelektualista i klaun, obaj przekonani o własnym geniuszu nawet w obliczu publicznej pogardy, obaj też prowokujący współczesnych Szkotów do przemyśleń.

 

Spotkania odbędą się we wrocławskiej Medatece w czwartek (17.07), kolejno o godzinie 19:00 i 20:30.

 

Internetowa transmisja (na żywo) spotkań dostępna jest na tej stronie.

 

Materiały fotograficzne oraz noty biograficzne pochodzą ze strony festiwalu.