711 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

MSA 2014 - dzień trzynasty

Środa dniem młodych i niepokornych pisarzy. Dziś w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich w Mediatece pojawią się Łukasz Orbitowski oraz Zoë Strachan.

 

 

 

Łukasz Orbitowski

 

Pisarz, publicysta, autor m.in. powieści Horror show (2006), Tracę ciepło (2007) i Szczęśliwa ziemia (2013). Nominowany do nagrody Nike i Paszportów Polityki, laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012. Poza beletrystyką pisze felietony dla Gazety WyborczejNowej Fantastyki.

 

 

 

Zoë Strachan

 

Rocznik 1975. Dorastała w  Kilmarnock, w którym chodziła do szkoły, ale sama mówi, że „nie była wielką fanką szkoły“. Przeniosła się do Glasgow i w 1996 roku ukończyła archeologię i filozofię na tamtejszym uniwersytecie. Przez kilka pracowała, po czym wróciła na uczelnię i zdobyła tytuł magistra twórczego pisania na uczelniach w Glasgow i Strathclyde. W 2002 roku opublikowała debiutancką powieść Negative Space, następnie wydała Spin Cycle w 2004 i Ever Fallen in Love w 2011 roku. Pisze również opowiadania, libretta, sztuki, eseje i artykuły. Mieszka w Glasgow wraz ze swoją partnerką Louise Welsh, tam również uczy twórczego pisania na uniwersytecie. Niedawno zaczęła pisać kolejną powieść, tytuł jeszcze nie jest znany.

 

 

Spotkania odbędą się we wrocławskiej Medatece w środę (16.07), kolejno o godzinie 19:00 i 20:30.

 

Internetowa transmisja (na żywo) spotkań dostępna jest na tej stronie.

 

Materiały fotograficzne oraz noty biograficzne pochodzą ze strony festiwalu.