709 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

MSA 2014 - dzień szósty

Środa to spotkanie z pisarzami z najwyższej półki. W trakcie szóstego dnia Miesiąca Spotkań Autorskich Polskę reprezentować będzie Małgorzata Rejmer, która zyskała uznanie wielu krytyków dzięki wydanego w ubiegłym roku reportażu Bukareszt. Kurz i krew. Zaraz po niej we wrocławskiej Mediatece pojawi się Ron Butlin, wybitny pisarz i poeta szkocki, wciąż w niewystarczającym stopniu odkryty w Polsce.

 

 

Małgorzata Rejmer

 

Pisarka, czasami dziennikarka, reporterka i felietonistka. Absolwentka MISH UW. Autorka powieści "Toksymia" (2009), nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia i antyprzewodnika po Rumunii "Bukareszt. Kurz i krew" (2013). Laureatka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Gwarancji Kultury TVP Kultura, nominowana do Paszportów Polityki 2013 i nagród literackich Nike i Gryfia. Pisze doktorat o kinie rumuńskim, dużo podróżuje.

Patrz też:

Bukareszt. Kurz i krew

 

 

Ron Butlin

 

Ten nagradzany, światowej sławy powieściopisarz jest także jednym z najbardziej uznanych szkockich poetów i posiadaczem tytułu Edinburgh Poet Laureate. W 2009 roku wraz z Ianem Rankinem został mianowany honorowym asystentem w instytucie literatury na Uniwersytecie w Edynburgu. Opublikował ponad dwanaście książek, wiele z nich zdobyło nagrody w Wielkiej Brytanii i za granicą. Za The Sound of My Voice dwukrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszej powieści zagranicznej, tytuł został także wpisany na prestiżową listę dziennika The Guardian „1000 powieści, które musicie przeczytać“. W kwietniu wydano jego czwartą powieść Ghost Moon. Piąta już opera jego autorstwa Wedlock będzie niedługo wystawiana na scenie Szkockiej Opery Narodowej. Rob Butlin jest regularnym gościem Międzynarodowego Festiwalu Książki w Edynburgu, bierze również udział w innych ważnych festiwalach i wydarzeniach literackich na całym świecie.

 

Spotkania odbędą się w środę (09.07), kolejno o godzinie 19:00 i 20:30.

Osoby spoza Wrocławia mogą obejrzeć transmisję ze spotkań na tej stronie.

 

Wszystkie materiały pochodzą ze strony festiwalu.