711 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

MSA 2014 - dzień drugi

Dzień drugi (05.07) Miesiąca Spotkań Autorskich upłynie pod znakiem artystów, którzy oprócz tworzenia dzieł literackich również silnie angażują się w życie społeczne - wspierająca walkę o prawa kobiet Sylwia Chutnik oraz domagający się niepodległości Szkocji Alan Bissett.

 

 

Sylwia Chutnik

 

Pisarka i działaczka społeczna. Autorka m.in.  Kieszonkowego Atlasu KobietCwaniar. Ostatnio wydała zbiór  opowiadań W krainie czarów. Felietonistka PolitykiPani.  Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW.

 

Więcej:

Cwaniary

 

 

 

Alan Bissett

 

Urodził się w 1975 w mieście Falkirk w Szkocji. Dorastał w Hallglen, osiedlu na skraju miasta, na terenie którego przebiega akcja wielu jego późniejszych dzieł. Po ukończeniu filologii angielskiej na Uniwersytecie w Stirling opublikował debiutancką powieść Boyracers. Sztuki jego autorstwa  The Ching Room i The Moira Monologues są wystawiane w teatrach w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Zrealizował oparty na własnych doświadczeniach film dokumentalny The Shutdown. Podejmuje w nim tematykę dorastania w cieniu rafinerii Grangemouth Oil, w której w 1987 roku jego ojciec uległ wypadkowi. Aktualnie pracuje nad licznymi projektami we współpracy z BBC, Młodzieżowym Teatrem Muzycznym Wielkiej Brytanii (Youth Musical Theatre UK), jak również nad własnymi pomysłami

 

Z Sylwią Chutnik bedzie można się spotkać o godz. 19:00, natomiast Alan Bissett pojawi się o 20:30.

 

Wydarzenie odbywa się na terenie wrocławskiej Mediateki.

 

Wszystkie materiały pochodzą ze strony festiwalu.