701 Obserwatorzy
101 Obserwuję
literatkakawy

Literatka kawy.

Proza, poezja, architektura. Wrażenia z ostatnio przeczytanych książek, garść informacji z rynku wydawniczego oraz okazyjne wynurzenia literaturą inspirowane.

Teraz czytam

Bodo wsrod gwiazd
Anna Mieszkowska
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej Tom 2. Katowice i województwo śląskie
Andrzej Szczerski, Zbigniew Kadłubek
Przeczytane:: 73/366 stron
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
Dan Jones
Przeczytane:: 32/640 stron
Grobowiec Lenina
David Remnick
Przeczytane:: 84/580 stron

Paszporty Polityki 2013 - nominacje

 

Poznaliśmy nominowanych do 21. edycji Paszportów Polityki. Nagrody te przyznawane są przez tygodnik "Polityka" w następujących kategoriach: film, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne, teatr oraz oczywiście literatura. W tym roku nominację w tej ostatniej kategorii otrzymali:

 

 

Małgorzata Rejmer - autorka wydanej niedawno książki Bukareszt. Kurz i krew (Czarne). Warto nadmienić, że owa pozycja została już doceniona przez tygodnik "Newsweek", który przyznał jej Nagrodę im. Teresy Torańskiej.

 

 

Ziemowit Szczerek - autor książki o zagadkowym tytule Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian (Korporacja Ha!Art), opowieści o podróży na Ukrainę. 

 

 

Łukasz Orbitowski - autor wydanej w październiku Szczęśliwej ziemi (Sine Qua Non). Chociaż kiedyś kojarzony był z nurtem fantastyki, obecnie częściej odbiega od niej przesuwając się w kierunku prozy obyczajowej.

 

Triumfatorem poprzedniej, jubileuszowej edycji Paszportów był nominowany do praktycznie wszystkich nagród mijającego roku Szczepan Twardoch. Do kogo szczęście uśmiechnie się tym razem?

 

Na ogłoszenie werdyktu musimy poczekać do 14 stycznia.

Źródło materiału: http://www.polityka.pl/paszportypolityki